Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik posiewu moczu 50-latki?

Dzień dobry proszę o interpretacje wynikow posiewu Bakteriuria 10^5CFU wyhodowano 3 rodzaje ziarenkowców GRAM( ) wyhodowano więcej niż jeden z drobnoustrojów dodam również że mam kamicę nerkową i cukrzycęII.Z góry dziekuję wiem że czeka mnie długie leczenie,walczę już 1,5 miesiąca z zakażeniem dróg moczowych narazie bez większych efektów czy mam się bardzo martwić i lecieć do lekarza czy poczekać na termin u soecjalisty.Iwona 50lat
KOBIETA, 50 LAT 11 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Zależy kiedy ma Pani umówioną wizytę. Jeśli dopiero za jakiś czas, najlepiej udać się nawet do lekarza rodzinnego, żeby przepisał odpowiednią antybiotykoterapię.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy