Co oznacza wynik posiewu moczu w 25-tygodniu ciąży?

Witam, Jestem w 25 tygodniu ciąży. wykonałam kontrolnie posiew moczu, po tym jak w badaniu ogólnym był podwyższony poziom leukocytów oraz bakterii. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Liczba drobnoustrojów nieznamienna dla zakażenia układu moczowego. Liczba drobnoustrojów: 9x10^3 CFU/ml. Wyhodowano: Enterococcus species florę saprofityczną ujścia cewki moczowej. Czy mojemu dziecku coś grozi? Jakie leki przyjmować zanim pójdę na wizytę kontrolną do lekarza?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

U Pani stwierdzono bakteriomocz nieznamienny dla bezobjawowego zakażenia układu moczowego, w związku z tym nie wymaga on leczenia. Ale oczywiście wszystko należy rozpatrywać indywidualnie, w związku z tym decyzję o ewentualnym leczeniu powinien podjąć lekarz prowadzący. Do czasu wizyty kontrolnej nie powinna Pani stosować leków samodzielnie.