Co oznacza wynik posiewu z dróg rodnych?

Witam, otrzymałam wyniki posiewu z dróg rodnych, które nic mi nie mówią, a wizytę u ginekologa mam dopiero za 3 tygodnie. Czy powinnam się niepokoić? Posiew z dróg moczowo-płciowych - tlenowo Wynik badania: dodatni Uwagi: Lactobacillus spp. - nie wyhodowano Posiew z dróg mocz.-pł. w k. grzybów drozdzopodo. Wynik badania: ujemny Grzybów nie wyhodowano. 1 Identyfikacja (80) Enterococcus species Licznosc kolonii: ( ) - wzrost obfity Uwagi Wyhodowano flore kolonizujaca błone sluzowa pochwy. 2 Identyfikacja (80) Staphylococcus species koagulazo-ujemne Licznosc kolonii: ( ) - wzrost srednio-obfity Uwagi Wyhodowano flore kolonizujaca błone sluzowa pochwy Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Interpretacja Pani wyniku zależy od przyczyny, z powodu której wykonano badanie. Np. dodatni wynik Str. agalactiae będzie oznaczał, że w trakcie porodu będzie potrzebna osłona antybiotykowa. W celu interpretacji wyniku powinna Pani udać się do swojego lekarza prowadzącego.