Co oznacza wynik progesteronu w 22 dc wynoszący 2,38 ng/ml?

Witam,
odebrałam dzisiaj wyniki badania poziomu progesteronu, które bardzo mnie martwią. Poziom progesteronu wynosi 2,38 ng/ml, badanie było robione w 22 dniu cyklu (cykle raczej mam regularne 28 dniowe).
Czy podany wynik jest prawidłowy?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Norma stężenia progesteronu w fazie lutealnej (czyli po owulacji, w Pani przypadku mniej więcej między 14. a 28. dniem cyklu) wynosi 4,71-18 ng/ml. W Pani przypadku wartość ta jest więc zbyt niska, co może świadczyć o niewydolności ciałka żółtego (niedomodze lutealnej). Powinna Pani skonsultować wynik ze swoim lekarzem, który ustali odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie!