Co oznacza wynik prolaktyny i innych hormonów?

Witam, moje wyniki badań to prolaktyna 536 mlu/l (żadnych objawów prócz przy naciśnięciu piersi wydzielająca się malutka ilość przezroczystego płynu, rzadko kiedy biały) FSH 6,73 IU/L LH 4,08 IU/I Estradiol 235 pmol/l obecnie tsh 2,84 ulu/ml wczesniej tsh przed braniem Euthyrox 25 miałam 3,31 antyciała tpo <10 staramy się o dziecko od paru miesięcy i nie wychodzi, proszę o informację czy mam się czego obawiać jakie badania jeszcze zrobić? wizytę u lekarza mam dopiero pod koniec lipca :(

Lek. Katarzyna Szymczak

Poziom prolaktyny na pewno jest za wysoki, wskazana dalsza diagnostyka jaka jest tego przyczyna, być może rezonans magnetyczny przysadki i włączenie leczenia aby obniżyć jej poziom, ponieważ podwyższony poziom może być przyczyną trudności z zajściem w ciążę.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

W związku z podwyższona prolaktyna konieczna diagnostyka endokrynologiczna . Bez podania norm w danym laboratorium i dnia cyklu w którym były wykonane badania nie można się wypowiedzieć