Co oznacza wynik rozmazu krwi?

Dzień dobry, odebrałam wyniki badań z krwi i niepokoi mnie rozmaz: Metamielocyty 1% Pałeczkowate 7% Podzielone 46% Kwasochłonne 8% Monocyty 3% Limfocyty 35% Ogólna liczba leukocytów w morfologii 5,5 tys/mikrolitr Nigdy w rozmazie nie było metamielocytów, o czym mogą one świadczyć? Dziękuję za odpowiedz kobieta lat 20

Lek. Paweł Szadkowski

Metamielocyty są to wczesne formy granulocytów, które występują w szpiku, a we krwi mogą być obecne w niewielkiej ilości. 1% nie stanowi powodu do niepokoju. Pani wyniki są w normie. Jedynie eozynofile są powyżej normy procentowej, ale proszę spojrzeć też na wartość bezwzględną - ta jest bardziej istotna.