Co oznacza wynik RTG 27-letniej kobiety?

Dzien dobry . Robiłam rtg płuc i wyszło mi zagęszczenie zapalne wokół wnęk ,na zdjęciu bocznym widoczne zasercowo. W poniedziałek ide do lekarza ale już dziś chciałabym w małym stopniu dowiedzieć się oco chodzi. Dziekuje pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie zmiany mogą wskazywać na odoskrzelowe zapalenie płuc, ale zawsze taki wynik należy zestawić ze stanem klinicznym pacjenta, dlatego wizyta u lekarza jest konieczna.