Co oznacza wynik RTG 48-latki?
Witam. Co oznacza opis zdjęcia RTG....nieznaczne zatarcie kąta przeponowo-żebrowego po stronie lewej: stan zapalny ?ślad płynu? Pola płucne bez zagęszczeń. Serce i aorta w normie. Nieprawidłowa sylwetka podczas wykonania zdjęcia

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam serdecznie,
Wynik badania RTG prawdopodobnie zobrazował stan zapalny bądź też zmiany pozapalne. Wynik należy skonfrontować z obrazem klinicznym celem postawienia prawidłowo rozpoznania. Wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam.