Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 41-latki?
Dziendobry. Prosze o interpretacje wyników RTG klatki piersiowej PA i leweo-boczne Sylwetka serca wielkoscia w graicach normy.Zrosty przeponowo-opłucnowe obustronne.Poza tym pola płucne bez zageszczen ogniskowych.o nieco wzmozonym rysunku podscieliska. Kąty p-ż wolne.

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
74 poziom zaufania
Zrosty przeponowo-opłucnowe mogą być wynikiem przebytych zmian pozapalnych (zapalenie opłucnej, wysięk lub przesięk w obrębie opłucnej). Pozostały obraz mieści się w granicach normy. Należy pamiętać, że wyniki badań obrazowych oraz innych badań dodatkowych należy zawsze odnosić do stanu klinicznego pacjenta. Pozdrawiam i życzę zdrowia.