Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 58-latki?

witam to opis rtg kl piersiowej męża .Na obwodzie wnęki lewej obszar nacieczeni a miąższowego do dalszej diagnostyki .Pozostałe pola płucne bez zmian ogniskowych,naciekowych.Kąty przeponowo-żebrowe wolne.Sylwetka serca w granicach normy wiekowej.Co to oznacza mąż ma 58lat

Lek. Paweł Szadkowski

Badanie należy zestawić ze obrazem klinicznym pacjenta (objawy, powód badania itd.). Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu interpretacji i ewentualnie poszerzenia diagnostyki.