Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej 69-latki?

Dzień dobry! Proszę o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej p-a mojej mamy, lat 69: "Owalny cień o średnicy 15 mm w środkowym polu płuca prawego oraz poszerzenie dolnej części wnęki tego płuca - wskazana dalsza diagnostyka. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca w granicach normy. Wysoko ustawiona lewa kopuła przepony". Bardzo dziękuję za pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Interpretacji należy dokonywać zawsze w połączeniu ze stanem klinicznym pacjenta i w tym celu powinni państwo udać się do lekarza prowadzącego. Jeśli chodzi o sam wynik zdjęcia RTG to, tak jak zostało to opisane, należy poszerzyć diagnostykę zmiany, która może budzić podejrzenie poważnej choroby.