Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej i wysycone zacienienie?

Proszę o odpowiedź co to oznacza: wynik rtg klatki piersiowej: dobrze wysycone zacienienie w szczycie lewym w okolicy przedniego odcinka żebra I - może odpowiadać zwapaniałej chrząstce. Nie można wykluczyć zmiany ogniskowej w szczycie lewym. Proponuję ocenę porównawczą ze zdjęciem poprzednim. Poza tym płuca bez zagęszczeń. Serce niepowiększone. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Dodam, że w opisie rtg z 2015 roku nie było wzmianki o czymkolwiek. Co teraz robić? Czy to rak?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana dalsza diagnostyka, najpewniej tomografia komputerowa, aby określić co to za zmiana, może to być guz, zmiany zapalne, gruźlica. Sugeruję pilna wizytę u pulmonologa.
Pozdrawiam