Co oznacza wynik RTG KP 26-latki?

Witam, chciałbym zadać pytanie odnośnie interpretacji badania RTG klatki piersiowej. Termin do specjalisty jest dość odległy,w grę wchodzi kolejna wizyta prywatna, a wydaje mi się ,że wyniki badania wyszły pozytywne i rozważam czy w ogóle jest potrzeba dalszej konsultacji. Podczas sparingu zostałem konkretnie uderzony kolanem w żebra ,z początku podejrzewałem po prostu stłuczenie ,ale gdy ból utrzymywał się ponad tydzień i w ogolę nie malał z każdym kolejnym dniem zacząłem podejrzewać ,że może doszło do pęknięcia któregoś z żeber.Objawy i ból typowy wg opisów przy pęknięciu. Lekarz interna przypisał mi środki przeciwbólowe nimesil 100mg i doreta sr 75mg ds2x1 (zastanawiam się czy sam nimesil nie wystarczy oraz czy przyjmowanie ich przez 2 tygodnie to nie zbyt długi okres) ,gdyż zebro nie jest pęknięte i wg mojej interpretacji jest po prostu mocno stłuczone .Oto wyniki: pola płucne bez świeżych zmian ogniskowych i naciekowych naczynia wnęk nieposzerzone krążenie płucne wydolne przepona prawidłowo ustawiona jamy opłucne wolne kształt i wielkość serca w normie,aorta prawidłowa przestrzeń zamostkowa i zasercowa wolna uwidoczniony układ kostny i klatki piersiowej bez zmian ogn. Z góry dziękuje za poświęcony czas i pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W zdjęciu rtg nie znaleziono pękniętych żeber ale na wszelki wypadek może Pan udać się do lekarza rodzinnego w celu badania fizykalnego i modyfikacji leczenia przeciwbólowego. Na wizytę powinien Pan wziąć ze sobą wynik rtg klatki piersiowej.