Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 25-latki?

Witam, Mam 25 lat. Z powodu dość silnych bólów szyi, ramion, barków a ostatnio nawet mięśni rąk i drętwienia występującego w okolicy uszu zostałam skierowana na RTG kręgosłupa szyjnego widoku z boku. Opis RTG wygląda tak: NIE PRAWIDŁOWA KRZYWIZNA KYFOSA WYSOKOŚĆ TRZONÓW PRAWIDŁOWA ZAOSTRZENIE KRAWĘDZI TRZONÓW OBNIŻENIE KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO Co można przez to wstępnie zrozumieć? Wizytę u lekarza mam dopiero za jakiś czas. Czy opis ten sugeruje, że coś jest nie w porzadku? Czy bóle, które w ostatnich miesiącach u mnie występują mogą być skutkiem jakiś zmian w kręgosłupie? A jeżeli tak, to czy obecnie mogę w jakiś sposób pomóc sobie aby bóle zelżały a stan zdrowia się polepszył?

Lek. Tomasz Budlewski

tak może wskazywać na możliwą przyczynę, zmiany ustawienia kręgosłupa mogą powodować opisywane powyżej dolegliwości. wskazana konsultacja lekarza neurochirurga.