Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 44-latki?
Mam wynik RTG kręgosłupa i mam dwa pytania: Pierwsze Widoczne jest zmniejszenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa L oraz drugie pytanie Osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów L. Reszta prawidłowa. Moje pytanie czy to jest do wyleczenia?

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Są to zmiany zwyrodnieniowe, które występują wraz z wiekiem.
Proszę skonsultować się z lekarzem ortopedą celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.