Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 51-letniej osoby?

Wynik badania RTG Dużą lewostronna skolioza rotacyjna odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Drobne wyostrzenia przednich krawędzi trzonów L 5 i S 1 Mam 51 lat czy wystarczy sama rehabilitacja gdyż środki przeciwbólowe nie pomagają

Lek. Michał Lenard

Zapewne oprócz rehabilitacji zostaną jeszcze zalecone odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne, aby zmniejszyć dolegliwości bólowe. Wynik powinien być oceniony przez ortopedę, który zdecyduje o odpowiednim dla Pani postępowaniu. Pozdrawiam!