Co oznacza wynik RTG kręgosłupa piersiowego 29-latki?

Dzień dobry, odebrałam właśnie wynik Rtg kręgosłupa piersiowego AP bok proszę o interpretację wyniku... "Esowata, rotacyjna skolioza piersiowa. Wady rozwojowe kręgosłupa piersiowego pod postacią półkręgów Th5 i Th10 z żebrami nieparzystymi na tych poziomach, zniekształceń trzonów Th6-Th9 i Th11, dodatkowego trzonu Th13. Częściowy blok kostny na poziomie Th7-Th8. Utkanie kostne kręgów prawidłowe. Wyostrzenia zwyrodnieniowe krawędzi trzonów kręgowych. Kobieta 29lat.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyt u ortopedy i określenie możliwości terapeutycznych