Co oznacza wynik RTG kręgosłupa u 32-latka?

Witam miałem zrobione rtg kręgosłupa lędźwiowego może ktoś wytłumaczyć wyniki Lordoza w normie. Wypukłe w lewo rotacyjnie skrzywienie. Trzony zwykłej wysokości. Dyskopatia L5/S1. Niezrośnięcie łuku S1. Jakie mam robić ćwiczenia a jakich unikać

Badanie rezoanasu jest badaniem niezwykle mało diagnostycznym, niewiele wzniosków można z niego wyciągnąć. Nawet opis dykopatii jest faktycznie opisem pośrednim , który mówi że obnizona jest przestrzeń międzytrzonowa. Niespojenie łuku jest wrodzone i nie powinno dawac dolegliwosci.
Jeśli nie ma Pan ostrych dolegliwości nie ma przeciwwskazań do żadnego rodzaju ćwiczeń, obiążenia nie powinne być zbyt duże. Proszę nie cwiczyc martwego ciągu .