Co oznacza wynik RTG kręgosłupa u 52-letniej osoby?

Proszę o interpretację mojego wyniku z RTG kręgosłupa lędźwiowego L-S WYNIK: dyskopatyczne przewężenie przestrzeni międzykręgowej L1-L2 i L-4 L-5 Zmiany wytwórcze przednich krawędzi trzonów kręgowych lędźwiowych na poziomie dyskopatii. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych . Wysokość trzonów kręgów ledźwiowych w normie.

Standardowy jak na wiek poziom zmian zwyrodnieniowych. Nie należy lekceważyć aby problemy nie narastały. Proponuję wprowadzić spokojną aktywność taką jak spacer, marsz, ćwiczenia na piłkach. Pomocna może być współpraca z fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki