Co oznacza wynik RTG miesięcznego dziecka?

Proszę o interpretacje wyniku rtg mojego miesięcznego synka. "Miąższ płucny powietrzny, bez zmian naciekowych. Wnęki naczyniowe. Przepona wolna. Sylwetka serca rtg w normie wieku. Poszerzony cień srodpiersia górnego-grasica?" Proszę o szybką odpowiedź czy jest to cos powaznego i ile średnio może potrwac leczenie w szpitalu.

Witam, treść opisu- "Miąższ płucny powietrzny, bez zmian naciekowych. Wnęki naczyniowe. Przepona wolna. Sylwetka serca rtg w normie wieku." jest informacją o prawidłowym obrazie RTG. Dalsza część mówi o poszerzonym cieniu śródpiersia górnego/grasica. U dzieci fizjologicznym stanem jest widoczny na zdjęciu RTG cień grasicy, która z wiekiem zanika ( u osób dorosłych opisuje się taki cień np. jako poszerzenie śródpiersia), wg. opisującego radiologa nie była to sytuacja jednoznaczna. W związku z powyższym należy udać się do pediatry w POZ ze zdjęciem RTG celem jego interpretacji wraz ze zbadaniem fizykalnym dziecka. Na chwilę obecną nie jest pewnikiem, że wymagana jest hospitalizacja. Należy wynik badania skonfrontować ze stanem ogólnym pacjenta. Nie pisze Pani niestety z jakiego powodu było wykonywane zdjęcie i czy jakieś objawy dziecko prezentuje. Wizyta u pediatry rozwieje Pani wątpliwości. Pozdrawiam.