Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik RTG płuc 55-letniej kobiety?

Witam. Chorowałam teraz na /prawdopodobnie grypę/ brałam antybiotyk Klabax / 11 dni/ niby się stan zdrowia poprawił ale najorz był nieodrywający się kaszel. Lekarz zlecił mi RTG płuc. Na pewno udam się z wynikiem do przychodni ale chciałabym skonsultowac dla swojej spokojności z państwem. Wynik prześwietlenia brzmi: niewielkie okołooskrzelowe zagęszczenia zapalne głównie przywnękowo i w polach dolnyc. Aorta, serce, przepona, struktury kostne, tkanki miękkie w normie. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję.
KOBIETA, 55 LAT 10 miesięcy temu

Tomografia komputerowa 3D

Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.

Lek. Wojciech Zygmunt
71 poziom zaufania

Wynik RTG klatki piersiowej wskazuje na zmiany zapalne w płucu. Trzeba zaznaczyć, że zmiany w obrazie RTG klatki piersiowej cofają się po przebyciu infekcji wolniej niż objawy kliniczne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że są to pozostałości po wcześniejszej chorobie. Dla pewności może pani wykonać kolejne RTG klatki piersiowej za około 1 miesiąc. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy