Co oznacza wynik RTG płuc 70-latka?

Rtg płuc 70-letniego mężczyzny. Proszę o ocenę. Drobno plamiste zagęszczenia miąższu płucnego w polu dolnym płuca prawego oraz w prawym kacie sercowo-przeponowym. Przy zgodności klinicznej-zmiany zapalne. Nawarstwienie oplucej w szczytach oraz zmiany włókniste drobnoguzkowe w szczytach i polach górnych płuc. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych o wzmożonym rysunku naczyniowym. Zrost w dolnym lewym kacie przeponowe żebrowym. Poza tym katy wolne wnęki.plucne szersze naczyniowo

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki Prosze zgłosić się do pulmonologa