Co oznacza wynik RTG po anginie?

Dzień dobry, Mam 67 lat. W lutym br. przebyłam anginę. Byłam leczona antybiotykami. Po kuracji zaczęłam mieć problemy z "odkaszlnięciem". Ciągle chrząkałam, potem pojawiły się problemy z nosem - ciągle zatkany, jakby spuchnięty. Lekarz rodzinny włączył sterydy - wziewy. Straciłam po nich całkowicie węch. Przyjmuję od lat leki przeciwnadciśnieniowe. Aktualnie biorę Lokren. Byłam już u alergologa. Zrobiono mi testy. Wykluczono alergię. Obecnie czekam na wizytę u pulmunologa. Dzisiaj odebrałam wynik RTG, który jest następujący: "Pasmowate zacienienia w polu dolnym płuca lewego - zmiany włókniste?. Poza tym widoczne pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych". Poprzednie RTG robiłam w lutym 2017 r. Bez żadnych zmian. Nie palę papierosów. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku RTG. Czy to coś poważnego?

Lek. Michał Lenard

Opis badania wraz ze zdjęciem RTG powinien zostać oceniony przez Pani lekarza prowadzącego. Na podstawie samego opisu nie można jednoznacznie postawić diagnozy. Pozdrawiam!