Co oznacza wynik RTG po zapaleniu płuc?

Proszę o interpretację wyniku RTG.Kobieta 65 lat,po przebytym zapaleniu płuc,nadal kaszląca,ogólne złe samopoczucie,szybko się męczy.W płucach zmian naciekowych nie stwierdza się.Widoczne cechy nieżytu oskrzeli. W lewym szczycie cienie 4 mm. średnicy-naczyniowe lub drobnoguzkowe po przebytym procesie swoistym. Nie można wykluczyć jamy śr.25 mm.rzutującej na cień lewego obojczyka. Serce nie powiększone,przepona wolna. Wskazana konsultacja pulmonologiczna lub kontrola w badaniach obrazowych.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u pulmonologa i dalsza diagnostyka także w kierunku przebytego procesu gruźliczego