Co oznacza wynik RTG stawów krzyżowo-biodrowych?

Dzień dobry, na zdjęciu RTG zdiagnozowano u mnie zmiany zwyrodnieniowe w prawym stawie krzyżowo-biodrowym oraz KDP w przykurczu. Nie wiem, co oznacza przywołany skrót i czy choroba zwyrodnieniowa jest przeciwwskazaniem do zajścia w ciąże. Domyślam się, że po porodzie objawy zaostrzą się. Czy możliwe jest leczenie operacyjne?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza reumatologa i ortopedy na stosowane konsultacje. po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.