Co oznacza wynik scyntygrafii żołądka?

Witam. Zmagam się z refluksem od 1,5 roku , od czerwca mam nasilenie objawów , które sie utrzymują. Refluks oporny na leki. Niedawno zrobiono mi scyntygrafie żołądka - wynik opóźnione opróżnianie. Było tam również takie zdanie,,Uwagę zwraca nietypowy kształt żołądka odpowiadającemu żołądkowi klepsydrowatemu lub przepuklinie wślizgowej dna żołądka. W innych badaniach ( gastroskopia,pasaż) nie stwierdzono obecnosci przepukliny. Jest wiec możliwe, ze ta przepuklina jest obecna?

Lek. Tomasz Budlewski

Jest możliwe . Konieczna wizyta u lekarza gastroenterologa i prawdopodobnie chirurga ogólnego