Co oznacza wynik sekcji zwłok po utopieniu?

Witam. Potrzebuje żeby ktoś mi wyjaśnił znaczenie tego tekstu. "Na podstawie mózgu stwierdza się odciśnięty wyraznie ślad, odpowiadający brzegom otworu potylicznego wielkiego" Dodam że to jest z sekcji zwłok. Ale nie do końca rozumiem o co chodzi. Czy to znaczy że na zewnętrznej stronie głowie był odciśnięty ślad? Śmierć nastąpiła w skutek utonięcia. Po wejsciu do wody moj brat dostał szoku termicznego po czym sie utopił. Podobno nie bylo zamieszanych osob trzecich dlatego dziwi mnie ten slad.
Lek. Tomasz Budlewski

A czy były wykonywany badania toksykologiczne? Powyższe zdanie a może oznaczać że wystąpił obrzęk mózgu z odciśnięciem otworu wielkiego nie sadze aby była obecność osób trzecich