Co oznacza wynik testosteronu i anty-TPO?

Witam.Przy normie 34, mój poziom anty tpo to 230 i testosteron przy normie 48 wynosi 72.Inne badania ok.Nie posiadam zadnych objawow chorob typu zmeczenie,bol glowy itp.Czy te dwa mogłyby być przyczyną braku ciąży ( którą pragniemy)?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka . Anty tpo może świadczyć o autoimmunologicznej chorobie tarczycy . Proponuje zgłosić się do lekarza ginekologa zajmującego się wspomaganiem rozrodu