Co oznacza wynik testów na boreliozę?

Wykonałam ostatnio testy krwi na boreliozę : Borrelia burgdorferi (borelioza) - Przeciwciała w kl. IgG <5,00 AU/ml, natomiast Borrelia burgdorferi (borelioza) - Przeciwciała w kl. IgM 12,76 AU/ml oraz IgE całkowite 67,90 IU/ml. nie orientuje się w ogóle w tych wynikach .. czy mam się martwić czy też nie?

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki badań w kierunku boreliozy (które należy zestawić z normą laboratorium) bez odpowiednich objawów nie świadczą jeszcze o chorobie. Wynik całkowitego IgE należy interpretować również łącznie z pani obrazem klinicznym, a może on przykładowo świadczyć o atopii, czy zarażeniu pasożytami. Na pani miejscu udałbym się do lekarza prowadzącego.