Co oznacza wynik testu PAPPA w 11 tygodniu ciąży?

Witam, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku testu PAAPA: tydzień ciąży 11 5, Rozpoznanie - Żywy płód Czynności serca płodu - Uwidoczniono FHR - 136 ud/min CRL 56,0 mm Przezierność karkowa (NT) wg USg 1,4 mm Wiek 26,6 Markery wad chromosomalnych: Kość nosowa: obecna Przepływ na zastawce trójdzielnej: Zwykła Anatomia płodu - prawidłowa Wyniki biochemiczne z surowicy krwi matki: wolne ß-hCG 33,1 IU/I odpowiada 0,927 MoM PAPP-A 1,200 IU/I odpowiada 0,431 MoM Trsisomia 21 ryzyko podstawowo ryzyko skorygowane 1:856 1:2924 Trsisomia 18 ryzyko podstawowo ryzyko skorygowane 1:2010 1:20000 Trsisomia 13 ryzyko podstawowo ryzyko skorygowane 1:6328 1:20000 Lekarz stwierdził że występuje minimalne ryzyko urodzenia dziecka z zespołu downa. Dziękuje, pozdrawiam.

Trsisomia 21 - ryzyko skorygowane 1:2924. Jeśli wynosi mniej niż 1:1000, a tutaj tak jest, to nie wymaga dalszej diagnostyki. Należy interpretować, że w takim przypadku wyników jak u Pani urodzi się jedno dziecko z zespołem Downa na 2924 zdrowych.