Co oznacza wynik TK 11-letniego dziecka?
Wynik tk 11 latka czy oznacza coś złego? Komórki siłownia obustronne prawidłowe nie duże zmiały śluzówki w komórkach siłownia lewych tylnich masywne zacienie w całości prawej zatoki szczekowej z nieznacznego stopnia jej rozdeciem z niedroznosca ujscia prawego kompleksu ujscia przewodowego poza tym polipowate zgrubienia w prawej jamie nosowej o wymiarach 10mm ×13.5mm w części środkowo górnej prawej jamy nosowej lewa zatoka szefowa prawidlowa lewe ujście kompleksu ujscia wody przewodowego drobna nieznacznego stopnia skrzywienie przegrody nosa w stronę lewa wypukle proszę o pomoc czy dzieje się coś złego?

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Operacja przegrody nosowej
Witam serdecznie,
Wynik badania przemawia za procesem zapalnym. Jednakże przyczyn może być wiele. Należy wynik badania skonfrontować z obrazem klinicznym oraz innymi badania dodatkowymi.
Wskazana konsultacja z lekarzem laryngologiem.
Pozdrawiam.