Co oznacza wynik TK 34-latki?

Co może oznaczać taki obraz tomografii? W obrębie wyrostka zębodołowego szczęki prawej na poziomie korzeni zębów 12-13 patologiczna lita miękkotkankowa masa wiel. 14x10x12 mm ulega jednorodnemu silnemu wzmocnieniu po podaniu kontrastu z destrukcją przylegającej tkanki kostnej - Tu?- zmiana do oceny hist. Dziecko lat 5. Zrobiono biopsję. Czy takie zmiany mogą być procesem zapalnym, pourazowym, czy to coś gorszego?

Lek. Paweł Szadkowski

W opisie badania zostało postawione podejrzenie guza. Należy jednak pamiętać, że badania obrazowe mogą nasuwać podejrzenie pewnych zmian, ale do rozpoznania konieczny jest wynik histopatologiczny oraz zestawienie wyników z pełnym obrazem klinicznym. Najlepszych informacji udzieli państwu lekarz prowadzący.