Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik TK 37-latki?

Witam,dostałam wyniki badania TK kręgosłupa i udalam sie z nimi do neurologa,ale nic mi nie powiedział,tylko naprzepisywal leków o umówił na nastepną wizytę,chciala bym sie coś dowiedzieć co to oznacza..Lordoza lędźwiowa zachowana,kość ustawiona poziomo,na wysokości L3/L4widoczna jest płaska,okrężna wypuklina krążka międzykregowego z modelowaniem worka oponowego.Na wysokości L4/L5 widoczna jest okrężna wypuklina krążka miedzykręgowego z modelowaniem worka oponowego.,zweżeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego oraz obu otworów miedzykregowych.Na wysokosci L5/S1 widoczna jest okreżna wypuklina krążka miedzykręgowego z modelowaniem worka oponowego ,zwężenie zachyłków bocznych kanału kręgowego oraz obu otworów międzykręgowych.Drobne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawedziach trzonów kręgów lędźwiowych,oraz w stawach miedzykręgowych.Proszę o poradę co z tym dalej robić.Z gory dziękuję.Pozdrawiam.
KOBIETA, 37 LAT 8 miesięcy temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

TK /?MRI/ do interpretacji klinicznej, w kontekście wywiadu, skarg, objawów ... Opisane zmiany patologiczne mierne zwyrodnienie i wypukliny kregów. Ważne objawy , wywiad ! OPIS badania kręgosłupa lędźwiowego : Lordoza lędźwiowa zachowana,kość ustawiona poziomo,na wysokości L3/L4widoczna jest płaska,okrężna wypuklina krążka międzykregowego z modelowaniem worka oponowego.Na wysokości L4/L5 widoczna jest okrężna wypuklina krążka miedzykręgowego z modelowaniem worka oponowego.,zweżeniem zachyłków bocznych kanału kręgowego oraz obu otworów miedzykregowych.Na wysokosci L5/S1 widoczna jest okreżna wypuklina krążka miedzykręgowego z modelowaniem worka oponowego ,zwężenie zachyłków bocznych kanału kręgowego oraz obu otworów międzykręgowych.Drobne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawedziach trzonów kręgów lędźwiowych,oraz w stawach miedzykręgowych., Jakie ma Pani niepokojace objawy ?? Drętwienia rąk ?? Zawroty ??? Warto omówić, po obejrzeniu płyty CD z badaniem Do pełnej konsultacji pełnej; Zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy