Co oznacza wynik TK 38-latki?

Proszę o pomoc w interpretacji TK. Na poziomie L4-L5 NIEWIELKA WYPUKLINA KRĄŻKA M/KRĘGOWEGO modeluje struktury nerwowe w kanale kręgowym. Zwężony krążek m/k L5-S1 z objawem próżni. Zwyrodnieniowa sklerotyzacja przylegających części trzonów. Niewielka rozlana wypuklina krążka m/k wraz ze zm. wytwórczymi tylnych krawędzi trzonów uciska struktury nerwowych w kanale kręgowym-istotnij prawy korzeń nerwowy.Zweżony prawy zachyłek boczny kanału kregowego.Zwężone otwory miedzykregowe.

Lek. Michał Lenard

Wypuklina uciskająca rdzeń kręgowy może być przyczyną bólów kończyn, niedowładów itp. Sugeruję udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!