Co oznacza wynik TK 38-latki?
Proszę o pomoc w interpretacji TK. Na poziomie L4-L5 NIEWIELKA WYPUKLINA KRĄŻKA M/KRĘGOWEGO modeluje struktury nerwowe w kanale kręgowym. Zwężony krążek m/k L5-S1 z objawem próżni. Zwyrodnieniowa sklerotyzacja przylegających części trzonów. Niewielka rozlana wypuklina krążka m/k wraz ze zm. wytwórczymi tylnych krawędzi trzonów uciska struktury nerwowych w kanale kręgowym-istotnij prawy korzeń nerwowy.Zweżony prawy zachyłek boczny kanału kregowego.Zwężone otwory miedzykregowe.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wypuklina uciskająca rdzeń kręgowy może być przyczyną bólów kończyn, niedowładów itp. Sugeruję udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!