Co oznacza wynik TK 71-latki?

Witam.Oto opis TK mojej mamy: wątroba stłuszczona,dł.ok.191mm. W s.6 hyperdensyjne ognisko ok.5 mm-podobne. W wątrobie podtorebkowe pasmowate obszary wzmocnienia kontrastowego-sugerują zaburzenia perfuzji-jak poprzednio. W głowie trzustki ognisko sugerujące torbiel ok.13x9mm-podobne. Stan po splenectomii i lewostronnej nefrektomii, w loży pętle jelitowe i niewielkie zmiany włókniste. Podprzeponowo po stronie lewej obszar tkankowy ok. 10x9mm-zmiany pozabiegowe?-jak poprzednio. Nerka prawa z pojedynczymi torbielami do 15 mm,prawidłowo wydziela mocz cieniujący. W lewym nadnerczu guzek ok.14x8 mm-sugeruje charakter łagodny-stabilny.Nadnercze prawe bez zmian ogniskowych. Przy aorcie po stronie lewej zmiana sugerująca węzeł chłonny szerokości ok.12mm-stabilny. Kości bez cech meta. Proszę o interpretację

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie są pewne odchylenia od normy, ale żadne nie zostały opisane jako podejrzane. Jednak aby prawidłowo zinterpretować takie badanie potrzebna jest wiedza na temat stanu klinicznego pacjenta. Dlatego konieczne jest aby z tym badaniem zgłosiły się Panie do lekarza prowadzącego.