Co oznacza wynik TK 9-latki?

Witam serdecznie Proszę o interpretację wyniku TK córki wiek 9 lat OPIS TK Całkowita bezpowietrzność komórek sitowia i obu zatok szczękowych wypełnionych masami miękkotkankowymi i/lub treścią płynną. Znaczne przyścienne zgrubienia błony śluzowej w prawej i lewej (mniej nasilone) zatoce klinowej oraz w prawej i lewej zatoce czołowej (prawa zatoka czołowa hipoplastyczna). Przewody czołowe drożne. Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie niedrożne. Osteolizy nie uwidoczniono. Poszerzenie limfoidalnej przestrzeni nosogardła na poziomie III-go migdałka ze zwężeniem przestrzeni powietrznej do 4mm Proszę o pilną interpretację wyników. Z góry dziękuję. M

Lek. Paweł Szadkowski

Opis najpewniej wskazuje na stan zapalny zatok, ale ocena takiego opisu wymaga korelacji z obrazem klinicznym dziecka - jakie objawy występują, czy coś córkę boli. Dodatkowo występuje u córki powiększony 3 migdał - konieczna będzie konsultacja laryngologiczna.