Co oznacza wynik TK głowy 80-letniej osoby?

Dzień dobry, opis badania TK głowy mojej mamy jest taki: Liczne, różnej wielkości obszary hypodensyjne zlokalizowane w istocie białej okołokomorowej obu półkul mózgu, odpowiadające różnoczasowym ogniskom naczyniopochodnym, niedokrwiennym, największy w styku przednim lewym. Zanik korowo-podkorowy wyrażony poszerzeniem płynowych przestrz. Czy ten opis świadczy o początkach jakiejś choroby? Mama moja ma 80 lat.

Tak są to objawy niedostateczności krążenia mózgowego przy takchi obrazach dochodzi często do otępienia, celowe poprawiających krążenie mózgowe b dobra jest cerebrolizyna dożylnie, sermion, oraz suoplementacja preparatamiz koalicji dr Ratha np Arterifort