Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik TK głowy po urazie?

Witam. Mam przeogromną prośbę o wytłumaczenie wyniku tk głowy mojego brata, który jest po wypadku(9.10.2017). W tej chwili jest już w domu. Jakie rokowania? Co dalej? 22.12.2017. Badanie TK głowy dwufazowe warstwami 0,5 mm . Niewielkie zaniki korowe, czołowe, niewielkie ogniska leukoarajozy okolic rogów czołowych komór bocznych. Poza tym: Struktury mózgu i móżdżku nieprzemieszczone bez zmian ogniskowych i ognisk patologicznego wysycenia kontrastem. Układ komorowy poszerzony bez zniekształceń. Wskaźnik Evansa ok. 42 %.Komora III szer.ok. 13mm. Poszerzenie komory IV i zbiornika wielkiego móżdżku. Zbiorniki podstawy i o przestrzeń przymózgowa na wys. zaników korowych poszerzone. Stan po trepanacji czołowej prawej. Stan po złamaniu wyrostka kłykciowego żuchwy po stronie lewej. Poza tym: Kości pokrywy i podstawy czaszki oraz uwidocznione w badaniu kości twarzoczaszki TK bez zmian.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Trudno powiedzieć, Opis TK do interpretacji klinicznej. Jakie objawy, wywiad, obciążenia chorobowe, leki ??? Konieczna pełna konsultacja neurologiczna ; ocena ogólnego stanu zdrowia Pozdrawiam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy