Co oznacza wynik TK jamy brzusznej 27-latki?

OD dwóch miesięcy mam ból w okolicach pęcherza/ pępka...Zrobiłem tomograf i o to wyniki:W lewym śródbrzuszu pod powłokami na poziomie nieco powyżej linii pępkowej widoczne jest odcinkowe wgłębianie pętli jelita cienkiego na odcinku 2,3 cm utrzymujące się we wszystkich fazach kontrastowych i wyjściowych badania, nie widoczne w fazie opóźnionej (najpewniej z powodu braku w świetle jelita cienkiego środka kontrastowego) Obraz TK sugeruje zmiany czynnościowe. Anormalia rozwojowa kości krzyżowej , ze zniekształceniem i słabszym wykształceniem jej lewej masy bocznej. Dłuższy czas wykonywałem pracę fizyczną związaną z dźwiganiem . W segmencie VIII/V watroby podtorobkowo od przodu widoczne jest ognisko nieregularnego wzmocnienia kontrastowego w fazie śr 1,4 cm, izodensyjne w fazie miąższowej. Obraz KT odpowiada zmianie łagodnej - najprawdopodobniej naczyniakowi lub obszarowi THAD. Dodam do tego że moja waga wynosiła 72 kg i spadła do 64 kg. Choruje również na zapalenie autoimmulogiczne tarczycy i przewklekłe zapalenie żąłądka. Interesuje mnie wynik tomografu. Czy coś poważnego się dzieje w jelicie cienkim ? Czy wynik wątroby coś sugeruje poważnego ? Proszę o szybką i wyczerpującą odpowiedź . Dziękuje

Lek. Michał Lenard

Zmiana w wątrobie odpowiadająca naczyniakowi nie jest groźna - jest to dość częste znalezisko, nie stanowi zagrożenia. Zmiana w jelitach najprawdopodobniej również nie jest groźna, ale może dawać objawy bólowe, jakie Pan odczuwa. Wynik badania wraz z opisem powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!