Co oznacza wynik TK kręgosłupa szyjnego?

Witam prosze o ocene wyniku Tomografi Komputerowa kregosłupa szyjnego Neurolog skierował mnie na Tk lecz kolejna wizyta u neurologa za 4miesiace Moja sytuacja finansowa nie pozwala mi leczyc sie prywatnie aby przyspieszyc wizyte wiec z prosbą prosze o wytłumaczenie co znaczy opis Wygladzenie fizjologicznej lordozy Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitow na przednich tylnio-bocznych krawedziach trzonow C3-4iC5-6 Zmiany najbardziej nasilone na poziomie C5-6,gdzie towarzyszy im niewielkie obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej Uwaga Na poziomie C5-6 centralne wypadniecie jadra miazdzystego do swiatła kanału kregowego na głebokosci 3mm powoduje ucisk worka oponowego i brzusznej powiechrzni rdzenia Cechy znacznej stenozy kanału kregowego wymiary a-pwynosi 7-8mm Pozatym na poziomie C3-4 zwyrodnieniowo-wytworczez tylnio-bocznych,sasiadujacych krawedzi trzonow kregowych powodujace umiarkowane przewezenie prawego otworu miedzykregowego Na pozostałych poziomach odcinka szyjnegokregosłupa bez istotnych uwypuklen krazkow miedzykregowych Otwory miedzykregowe wolne Wskazania MR i konsultacja neurologiczna Prosze o odpowiedz Czy grozi mi operacja?Czy moge jej uniknać ? Wyczytalam w internecie ze Dyskopatia szyjna z przepuklina prowadzi do melopati szyjnej Czy mi grozi melopatia szyjna? Obiawy na dzien dzisiejszy bol i kłocie po srodkowej czesci plecow narastajaca do klatki piersiowej Bol karku utrudnia mi lezenie na zwyklej poduszce I mrowienie lewej reki i nogi Prosze o pomoc i wzkazowki .

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu spróbowałbym wcześniej skonsultować się ze swoim neurologiem (może w przychodni akurat zwolni się miejsce lub będzie pani miała okazję poprosić lekarza o wcześniejsze przyjęcie). Pani wynik jest dość niepokojący i świadczy o istotnej patologii kręgosłupa szyjnego. W każdym przypadku jednak należy wynik badań obrazowych zestawiać z obrazem klinicznym (objawami), który w większości przypadków decyduje o dalszym postępowaniu. Konieczne jest więc badanie.