Co oznacza wynik TK płuca 54-latka?

Witam.Co może oznaczać taki wynik TK: W seg.II pluca prawego podszczytowo widoczny guzek 13×15×15mm o nierownych zarysach,z linijnymi drobnymi zageszczeniami wokol,dochodzacymi do oplucnej-podejrzany o navirk npl lub zapalny.Miazsz plucny i drzewo oskrzelowe w normie. W srodpiersiu nie stwierdzono powiekszonych wezlow chlonnych.

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz radiolog opisał zmianę podejrzaną o charakter nowotworowy lub zapalny. Z wynikiem powinien pan udać się do swojego lekarza prowadzącego w celu kontynuowania diagnostyki, ponieważ ewentualne rozpoznanie wymaga potwierdzenia badaniem histopatologicznym.