Co oznacza wynik TK śródpiersia?

Tk śródpiersia Pojedyncze zrosty w nadprzeponowych częściach płuc .Zwapnienia w płucach wielkości 3,5 mm w segmentach 4 obustronnie oraz w segmencie 8 płuca prawego .Drobny uwapniony węzeł w prawej wnęce płucnej granicznej szerokości 40mm aorta wstępująca.Niewielka przepuklina rozworu przełykowego przepony.Nasilone stłuszczenie wątroby densyjność w badaniu natywnym obniżona do 10j.h. Morfologia: symbole L -obniżenie,N- norma, H- podwyższenie Albumina-osocze hepar. -33 L,Białko całk.- 5.99 L, Szacowana Wielk.przesączania kłębuszkowego- powyżej 90 ml/min/1.73m 2 (>60),Hematokryt33,50 L, Srednia Obj RBC- 78,8 L, wskażnik anizocytozy RBC-CV H , Hemoglobina 10,80 L.Badanie moczu: Odczyn ph 5 ,ciężar wł- 1.009 ciała ketonowe -ślad, urobilinogram <2, leukocyty 2. Dwukrotnie przechodziłam zapalenie płuc wówczas zmiany były tylko w dolnych wnękach w prawej wnęce

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki wynik zawsze ocenia się w kontekście stanu klinicznego pacjenta. Przede wszystkim zwraca tutaj uwagę niedokrwistość, najprawdopodobniej spowodowana niedoborem żelaza. Natomiast zmiany w płucach mogą wynikać z przebytego zapalenia płuc. Powinna Pani udać się w wyznaczonym terminie na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.