Co oznacza wynik toksoplazmozy u 31-latki?

Planujemy z mezem dziecko, lekarz ginekolog zlecil badania w kierunku toxoplazmozy. Dzis odebralam wyniki i wyszlo mi, ze mam IGG 480, natomiast IGM 0,60. Czy to oznacza, ze jestem chora na toxoplazmoze? Co dalej robic? Wizyta u ginrkologa dopiero za 3 miesiace. Czy w razie czego lekarz rodzinny moze zlecic powtorne badanie na toxoplazmoze na NFZ?

Lek. Tomasz Budlewski

bez podania norm nie można dokładnie się wypowiedzieć. jeżeli dodatni jest IgG to raczej świadczy o dawniejszym "przechorowaniu" a ujemne IgM o braku cech świeżych zmian niedokrwiennych.

Lek. Tomasz Budlewski

bez podania norm nie można dokładnie się wypowiedzieć. jeżeli dodatni jest IgG to raczej świadczy o dawniejszym "przechorowaniu" a ujemne IgM o braku cech świeżego zakażenia.