Co oznacza wynik tomografii komputerowej głowy u mężczyzny w średnim wieku?

Witam, co oznacza wynik tomografii komputerowej głowy u mężczyzny w średnim wieku (leczącym się na nadciśnienie): "w jednofazowym TK głowy mózgowie z ogniskami obniżonej densyjności w obrębie istoty białej obu półkul mózgu o charakterze zmian poniedokrwienno-degeneracyjnych. Dyskretne zaniki korowo-podkorowe."

Witam!
W badaniu ujawniono ogniska po "mikro udarach niedokrwiennych" i dyskretne zaniki.
Te ogniska w istocie białej to już przeszłość, ale także wskazówka na potrzebę zmniejszenia lepkości krwi - profilaktyka.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.