Co oznacza wynik tomografii komputerowej u 6-letniego chłopca?

Witam moj 6 letni syn mial robiona tomografie glowy w związku z bolami glowy i oczu tomografia wyszła dobrze zadnych zmian oto wyniki badanie przegladowe jednofazowe tk glowy struktura mozgowia bez zmian ogniskowych i cech obecnosci krwawienia srodczaszkowego. Uklad komorowy symetryczny nieposzerzony nieprzemieszczony. Plynowa rezerwa mozgowa zachowana w obrebie kosci pokrywy czaszki zmian nie stwierdza sie czy to oznacza ze nie ma zadnych zmian nowotworowych typu guzy czy potrzebne jest jeszcze badanie rezonansem magnetycznym czy tomografia ktora byla zrobiona wystarczy aby wykluczyc zmiany nowotworowe prosze o odp

Badanie TK nie wykazało patologii! po co MRI?
Lepiej pełna konsultacja neurologiczna, ocena stanu dziecka, jego nastroju, funkcjonowania w domu i w szkole; Ocena relacji z rówieśnikami! Bóle głowy to zlożony problem u dzieci i u dorosłych! Może migreny, może napięciowe bóle głowy, często nasilone stresem Pozdrawiam