Co oznacza wynik TSH 3,180 u osoby w ciąży?

Witam. Jestem w ciąży. Mój lekarz przepisał mi euthyrox n50, mój wynik to tsh 3,180. Mam nadczynność czy niedoczynność? I czy mam nadal zażywać ten lek? Proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Pani wynik mieściłby się w granicach normy, ale w ciąży zapotrzebowanie na hormony tarczycy rośnie, dlatego można powiedzieć, że ma Pani łagodną niedoczynność. Należy przyjmować lek według zaleceń i pozostawać pod kontrolą swojego ginekologa. Pozdrawiam!