Co oznacza wynik TSH u 8-latki?

Witam, moja córka ma 8lat, lekarz zlecił badanie tsh i wyszło ono 14,15 . Lekarz stwierdził niedoczynność tarczycy, córka ma wagę w normie nie tyje nie chudnie, ma piękne długie włosy za pas nie wypadają jej, jest bardzo żywotna. Nie wiem co o tym sądzić bo nie ma typowych objawów niedoczynności czy coś może wpływać na wynik tsh? Moja córka je posiłki monotonne, swoje ulubione rzadko chcę inne potrawy jeść, pije bardzo dużo mleka i je mięso ale nie znosi ryb. Czy mam się niepokoić? Lekarz postraszył mnie, że córka będzie przyjmować hormon do końca życia.Czekamy na wizytę u endokrynologa. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę jeszcze oznaczyć poziomy hormonów FT3 i FT4. Może córka ma subkliniczną niedoczynność tarczycy, czy taki stan, kiedy TSH już jest podwyższone, ale hormony tarczycy jeszcze w normie i choroba nie daje objawów.
Niedoczynność tarczycy jest chorobą bardzo często spotykaną, ale na razie nie warto się niepokoić. Należy spokojnie zaczekać do wizyty u lekarza i wykonać dalsze badania diagnostyczne.