Co oznacza wynik USG i TK?

dzien dobry prosze o interpretace wyniku badania USG oraz TK USG - watroba niepowiekszona o podwyzszonej echostrukturze - steatosis w okolicy dna pechezyka zolciowego widoczna zmiana o obnizonej echogenicznosci - Gesta torbiel??? obszar niejednorodnego spichrzania ??? reszta prawidlowa TK-watroba z cechami rpzleglego stluszczania o gestosci okolo j.h. Wokolicy dna pecherzyka zolciowego na pograniczu segmentu 5 i 4b strefa odmiennego unaczynienia, poza tym watroba bez zmian ogniskowych, resta prawidlowa. prosze o odpowiedz co to moze byc dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

W badaniach opisano stluszczona wątrobę i torbiel w pęcherzyku żółciowym.