Co oznacza wynik USG jamy brzusznej 25-latki?

Wyniki badań USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnej. Duża ilosc gazów w jelitach utrudnia warunki badania. Pecherzyk żółciowy cienkoscienny, zacięty, w nim pojedynczy złóg 15mm. PŻW 5 MM. Wątroba jednorodna o nieco wzmozonych odbiciach z podscieliska, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone. Trzustka dość jednorodna, hyperechogeniczne, niepowiekszona. Aorta brzuszna z pojedynczymi blaszkami miazdzycowymi, swiatlo przeplywu 20 mm. Nerka prawa 108 x43 kora 15 mm. Lewa 125x52 kora 21. Obie nerki bez cech złogów i zastoju. W polacj centralnych drobne zwapnienia oraz cechy stłuczenia okolozatokowego. Sledziona prawidlowa. Pęcherz moczowy o gładkich zarysach bez wyraznych ech wewnetrznycj. W jamie otrzewnej bie ma cech wolnwgo plynu. Ktoś wytłumaczy?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza urologa oraz intenisty i dalsze badania związane z rozwojem zmian miażdżycowych w aorcie