Co oznacza wynik USG jamy brzusznej 54-latka?

W opisie USG jamy brzusznej mojego męża znajduje zdanie: W nerce prawej objawy zaznaczonego podziału echa centralnego-podwójny UKM?/zespół odszypułowanego kielicha górnego ? Poza tym echostruktura nerek w normie wiekowej. Co to pierwsze zdanie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Podwójny UKM oznacza podwójny układ kielichowo-miedniczkowy, co stanowi jeden z wariantów anatomicznych. Oczywiście taki wynik powinien być oceniany w kontekście stanu klinicznego pacjenta, dlatego niezbędna jest kontrola u lekarza prowadzącego.